Grand Café TOULOUSE
Grand Café Le Florida

Podobno jaki pierwszy dzień roku, taki sam cały następny rok. Nie zawsze to możliwe, ale zawsze mi zależało by obudzić się tego dnia ze świeżą głową 😊 Wstać nie za późno i cieszyć jego każdą chwilą. Spacer po uśpionych, zatopionych we mgle ulicach Tuluzy był dość rześkim początkiem, ale wartym lekko zmarzniętych dłoni.

Po wkroczeniu na przepastny Place du Capitole, nie sposób się powstrzymać by wstąpić do jednej z nielicznych otwartych kawiarni. Grand Cafe Le Florida usytuowana pod najsłynniejszą z arkad w mieście, dokładnie naprzeciwko Capitol (ratusza i opery), to nie tylko kawiarnia czy brasseria, ale instytucja. To miejsce, gdzie spotykali się hiszpańscy uchodźcy, studenci, a następnie przedstawiciele władz miasta oraz artyści. Ostoja tradycji, w atmosferze „Belle Epoque”  od 1874 roku jest głównym miejsce spotkań: prywatnych-śniadaniowych, biznesowych-lunchowych, grupowych-obiadowych. Bez wątpienia jest miejscem również licznie odwiedzanym przez turystów, ale wciąż kawa wypita pod lustrami ołowianymi, namalowanymi przez L. Bordieu smakuje jakoś inaczej, bardziej dostojnie.

Spiralne schody, murale i wyszukane dekoracje z epoki towarzyszą tradycyjnemu śniadaniu. Prostota na talerzu i brak zbędnych dekoracji. To miejsce w którym można na chwilę przenieść się w czasie. Warto zajrzeć, choćby na chwilę.

Tapas serwowane są przez cały dzień, każdego dnia tygodnia (7/7).
Brasserie i Taras na Florydzie są czynne każdego dnia przez cały rok.
12, Place du Capitole – 31000 Toulouse

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: